محل تبلیغات شما

آموزش ساخت مدار فلزیاب ساده

فلزیاب بوسیله یک سر آشکار ساز (که معمولاً یک سیم پیچ الکتریکی در نزدیکی سطح زمین است) کار می کند. یک میدان مغناطیسی که بوسیله این سیم پیچ به وجود می آید، در خاک نفوذ می کند، اگر میدان از آهن، فولاد، یا فلزات خاص دیگر عبور کند، یک جریان ضعیف در فلز ایجاد می نماید. این جریان متقابلاً میدان مغناطیسی تولید می کند، که از همان سیم پیچ یا سیم پیچ دیگری در سر فلزیاب عبور می کند، و سیگنال ضعیفی را در این سیم پیچ ایجاد می کند.

قطعات حساس الکترونیکی این سیگنال را آشکار نموده و یک لامپ یا عقربه یا صدای هشدار دهنده ای را در گوشی فعال می کنند، و این نشانگر یافتن یک جسم فلزی در زیر خاک است.

 

 

همچنین فلزیاب ها برای شناسایی و رد کردن غذاهای فاسد شده توسط اجسام فلزی، نیز مورد استفاده قرار می گیرند.

جستجو در شن

یک فلزیاب عملیاتی که می تواند آهن یا اشیاء فولادی را پیدا کند، بسازید. چنین اجسامی میدان مغناطیسی ای (حاصل از آشکار ساز) را پخش می کنند، و سیگنال ضعیف الکتریکی در سیم پیچ (اطراف آهن ربا) ایجاد می کنند. سیگنال ها تقویت شده و بیزری را به صدا در می آورند. قبل از ساخت این مدار حتماً درس “ساخت مدار وآشنایی با قطعات” را مرور کنید.

 

 

آنچه شما نیاز دارید:

جام بزرگ یا بشقاب پلاستیکی، شن، چسب نواری، اره، قلم، ٥٠ گرم خمیر مجسمه سازی، آهن ربای (یا آهن رباهای) قوی، قیچی، کاتر، بردبورد و پایه، تقویت کننده عملیاتیTL٠٧١، ترانزیستورNPN – مشابهBC٤٤١، سیم لاکی نمره ٣٢ با روکش نازک، سیم روکش دار، دو باتری ٩ ولتی به همراه سری آن، گیره کاغذ، بیزر، سیم چین، سیم کن، بطری بزرگ پلاستیکی دسته دار

 

 

١- قسمت عمده ته بطری پلاستیکی را ببرد. یک لبه آویزان پلاستیکی را باقی بگذارید تا ته بطری به شکل لولا به آن آویزان شود.

 

 

٢- ته بطری پلاستیکی را خم کنید تا سر فلزیاب ساخته شود. مقداری خمیر مجسمه سازی به زیر لولا بچسبانید، تا ته نسبت به باقی بطری ٩٠ درجه قرار گیرد.

 

 

٣- دویست دور سیم روکش دار حول آهن ربا بپیچید، اطراف قطب ها را خالی بگذارید. ١٥سانتیمتر از هر طرف سیم پیچ را آزاد بگذارید. انتهای سیم ها را کنید. این سیم ها را به سیم روکش دار معمولی وصل نمایید. این سیم ها را (همانند شکل مدار زیر) به بردبورد وصل کنید.

 

 

قطعات را همانند شکل زیر بر روی بردبورد قرار دهید.

در جدول زیر نحوه سیم کشی آمده است.

 

 

در پایان بیزر و سیم پیچ را به بردبورد وصل کنید.

 

 

 

٤- پس از آنکه بیزر و سیم پیچ به بردبورد وصل شدند، به کمک خمیر مجسمه سازی پایه، بردبورد، بیزر و باتری را در داخل بطری محکم کنید. آهن ربا و سیم پیچ را در قسمت پایین بطری محکم کنید به طوری که یکی از قطب های آن به سمت پایین باشد.

 

 

٥- از یکی از دوستانتان بخواهید چند گیره کاغذ فولادی را در ظرف شن مخفی کند. فلزیاب را به فاصله یک سانتیمتر روی شن ها حرکت دهید. هنگامی که فلزیاب به جسم فلزی برسد بیزر بوق می زند.

 

 

آشکار ساز وسایل نقلیه

برخی چراغ های راهنمایی و رانندگی به فلزیاب و شمارنده خودرو مجهز هستند. چراغ ها به یک سیم حلقه های الکتریکی (واقع در سطح جاده) متصل هستند. همانند سیم پیچ فلزیاب، این حلقه ها فلزات داخل خودروهای عبوری را آشکار می کنند، و سیگنالی به چراغ راهنمایی می فرستند که نشانگر حضور خودرو است.

 

 

برای مشاوره رایگان در مورد علائم ونشانه ها و خرید و فروش فلزیاب ها با کارشناسان ما در تماس باشید

آدرس کانال تلگرام محصولات و لیست قیمت محصولات  : @zarshenasan

تلگرام کارشناس آثار و نشانه ها : @karshenas_zarshenasan

شماره تماس کارشناس آموزش فلزیاب، خرید فلزیاب و تعمیر فلزیاب : ۰۹۱۹۷۹۷۷۳۷۷

 

 


خرید و فروش دستگاه های تصویری، نقطه زن، شعاع زن و ردیاب

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
لذت نانو Enjoynano پیشواز-موزیک تامارا تخفیف ویژه سِند مارکت rozmodel آلفا کلیپ بانک لینک های دانلود فیلم ، دانلود سریال و دانلود آهنگ میباشد. amanbehruozi Vahid Tatora Official Website